ID: 126200-CKBBC
GMC Yukon 2025
GMC Yukon 2025
GMC Yukon
بنزين 6.2 L V8 (426 hp)
AT4
4WD
اتوماتيك الكلاسيكي (AT)
مواصفات خليجية
SUV 4-أبواب
7 مقاعد
أسود
2025
6,900 كم
1 مالك
بحالة جيدة
الوصف
GMC Yukon AT4 6.2L V8 2025 – GCC Specifications
Engine & Performance
  • Engine Type: 6.2-liter V8 (EcoTec3)
  • Displacement: 6,162 cc
  • Power Output: 420 horsepower (426 PS)
  • Torque: 624 Nm
  • Transmission: 10-speed automatic
  • Drivetrain: 4WD (Four-Wheel Drive)
  • Fuel System: Direct Injection
  • Cylinders: V8
  • under the warranty
Driving & Off-Road Capability
  • AT4 Off-Road Package
  • 2-Speed Transfer Case (4WD)
  • Skid Plates & Red Recovery Hooks
  • Magnetic Ride Control Suspension
  • Selectable Drive Modes
  • High Ground Clearance for off-road terrain
Exterior Features
  • Body Type: Full-Size SUV
  • Wheels: 20-inch AT4 aluminum wheels
  • LED Headlights & Taillights
  • AT4-exclusive grille & badging
  • Roof Rails & Power Tailgate
Interior & Comfort
  • Seating Capacity: 7 or 8 passengers (configuration dependent)
  • Leather Interior with AT4 accents
  • Heated & Ventilated Front Seats
  • Tri-Zone Automatic Climate Control
  • Power-Adjustable Seats
  • Spacious cabin with premium materials
Technology & Infotainment
  • 16.8-inch Touchscreen Display
  • Digital Instrument Cluster
  • Apple CarPlay & Android Auto
  • Bose Premium Sound System
  • Wireless Charging
  • Head-Up Display (optional)
Safety & Driver Assistance
  • Adaptive Cruise Control
  • Forward Collision Alert
  • Automatic Emergency Braking
  • Lane Keep Assist & Lane Departure Warning
  • Blind Spot Monitoring
  • 360-Degree Surround View Camera
Dimensions
  • Length: approx. 5,334 mm
  • Wheelbase: approx. 3,071 mm
  • Ground Clearance: approx. 200 mm
Towing & Capability
  • Maximum Towing Capacity: up to 3,800 kg (equipment-dependent)
Why Choose the GMC Yukon AT4 6.2L 2025?
Why Carfinder360?
We are a UAE-based luxury car dealership offering an exclusive selection of premium vehicles.
Exceptional quality, transparent service, and a refined buying experience.
Follow us on:
Facebook : car.finder360
Instagram :car.finder360
Tiktok : @car.finder360
Visit Us : https://carfinder360.com/
المعدات
حاسبة القروض
مدة القرض، سنوات
دفعة أولى
AED
%
الدفع الشهري
AED
4,292AED / الشهر
لمدة 5 سنة
سعر السيارة
284,999 AED
مبلغ القرض مع الرسوم
معدل الفائدة السنوي
4.9%
Lorem
Whatsapp
السعر
- 11%